Pokud vaše dítě dělá tyto 3 věci, příliš ho rozmazlujete

Vážení čtenáři Marie-Francie, přístup ke vzdělávání dětí je cesta posetá otázkami a působivými rozhodnutími. Významné místo mezi nimi zaujímá otázka, zda své drahé ratolesti příliš nerozmazlujeme. V tomto článku, který napsala Aline D., vám nabízíme nadčasový vzdělávací a psychologický předmět: jak poznat známky rozmazleného dítěte? Prozkoumáme důležitost nalezení rovnováhy mezi náklonností a limity, chování svědčící o nadměrném hýření, dopady takového chování na vývoj dítěte a metody, které lze zavést k nápravě trajektorie. Jste připraveni ponořit se do tohoto složitého, ale nezbytného světa pro rovnováhu našich dětí? Následuj nás !

Pokušení rozmazlovat své děti

Moderní rodičovství je křižovatkou dobrých pocitů a společenských tlaků, kde se hranice mezi náklonností a přemírou může stírat. Touha dát svým dětem víc, než jsme měli, se může zdát přirozená, ale nadměrně kazit má své protějšky. Časopis Rodiče zdůrazňuje tento rostoucí trend a ukazuje, že mnozí rodiče přiznávají, že svým dětem dávají více, než dostávali, což vyvolává otázky důsledky pro rozvoj dítěte.

Nesnášenlivost „ne“

A rozmazlené dítě se často vyznačuje neschopností přijmout odmítnutí. Když se „ne“ stane spouštěčem emocionální bouře, je to varovné znamení problematické shovívavosti. Psycholožka Michele Borba zdůrazňuje, že netolerance odmítnutí může vést dítě k tomu, že své touhy bude považovat za práva. Tato dynamika pak vyvolává otázku rodičovská zodpovědnost v nastavení limitů.

Silné reakce a rozmary

z výbuchy vzteku Nepřiměřené chování může také naznačovat, že dítě příliš často bez námahy získalo to, co chtělo. Toto chování, pokud není kontrolováno, může narušit učení se zdravé emoční regulaci. Podle obrázků ze Shutterstocku jsou nářky a neustálé záchvaty vzteku známé scény v životech mnoha rodičů. Proto se stává zásadní nabídnout jim strategie k nápravě tohoto chování.

Nevděk za to, co mají

Vypovídající může být i nevděčný postoj. Děti, které si zřejmě neváží hodnoty svého majetku, mohou vykazovat povahový rys, který se vyvinul přílišným vyžíváním se. Michele Borba zdůrazňuje důležitost vštípávání a autentické ocenění za to, co mají, aby zabránili vyhlídce na svět, kde se všechno získává a o nic se skutečně nestará.

Pocit být středem pozornosti

Dalším výmluvným vodítkem je pocit oprávnění nebo neustálý pocit, že jste středem pozornosti. Projevuje se, když dítě očekává, že jeho potřeby a touhy budou mít za všech okolností přednost. Přístup spočívající v jemném přeorientování dítěte na kolektivnější realitu je pak nezbytný k podpoře rozvoje zdravých a vzájemných vztahů.

Důsledky chování rozmazleného dítěte

Důsledky zkaženého dětství mohou být hluboké a přetrvávat dlouho po dětství. Často jsou ovlivněny mezilidské vztahy, autonomie a schopnost čelit výzvám života dospělých. Vize budoucnosti, kde se tyto děti, které se staly dospělými, budou bojovat o vybudování silných sociálních vazeb nebo se o sebe postarat, je realitou, která se týká odborníků v psychologie dětství.

Jak napravit chování rozmazleného dítěte

Tento obrázek není bez naděje. Je možné podniknout konkrétní kroky, které vedou děti k vyváženějšímu a odolnějšímu chování. Stanovte si jasné hranice a učit hodnotu vděčnost aempatie jsou základní strategie. Každý z těchto přístupů zahrnuje promyšlený záměr ze strany rodičů při zvoleném způsobu výchovy.

Stanovte si jasné hranice

Definice hranice zdravé praktiky představují základ pro vzdělávání. Nejen, že dítě ujišťuje o tom, co se od něj očekává, ale také rozvíjí jeho smysl pro odpovědnost. K dispozici jsou praktické rady a techniky, které rodičům pomohou zvládnout tento základní úkol a zajistí dítěti uklidňující strukturu.

Výuka vděčnosti a empatie

Vděčnost a empatie jsou dvě vlastnosti, které, když jsou vštěpovány, mohou změnit vnímání dítěte a interakci s okolním světem. Rodiče mohou adoptovat výukové přístupy podporovat toto chování, jako jsou každodenní rituály uznání nebo společné aktivity určené k posílení porozumění a péče o pocity druhých.

Stručně řečeno, tento článek si klade za cíl vést rodiče při složitém úkolu vyvážit jejich náklonnost s imperativem stanovit limity vedoucí k vyváženému chování dítěte. Dobře vedené, méně rozmazlené děti jsou na dobré cestě stát se nezávislými, empatickými a vděčnými dospělými. A je to investice, kde všichni, od rodiny po společnost, těží z výhod.

Vous êtes ici : Domovská stránka » Psychologie » Pokud vaše dítě dělá tyto 3 věci, příliš ho rozmazlujete