Lidé, kteří mluví nejméně, jsou nejinteligentnější, zjistila studie

Kolem nás je ticho často spojováno s moudrostí, zatímco nízké žvatlání prý vyvolává vyšší inteligenci. Tato víra je dokonce zvěčněna v kulturních symbolech, jako je a nová dopravní značka objevující se v ulicích Francie, která zpochybňuje svým návrhem, že nejmoudřejší jsou také nejtišší. V tomto článku zpochybňujeme pravdivost tohoto pojmu: skutečně inteligentní člověk mluví méně? Tím, že se ponoříme do hloubky tohoto tvrzení, odhalíme nejen populární názory, ale také vědecká fakta, která demystifikují vnímání inteligence spojené s verbálním chováním.

Spojení mezi inteligencí a komunikací

Schopnost komunikovat je základním aspektem naší sociální interakce a dalo by se předpokládat, že čím inteligentnější člověk je, tím vyšší bude jeho jazykové znalosti. Nicméně, podleAmerická psychologická asociace (APA), inteligence není omezena na schopnost mluvit. Zahrnuje širokou škálu kognitivních funkcí, včetně schopnosti porozumět složitým myšlenkám, přizpůsobit se novým problémům a učit se ze zkušeností. Známý Wechslerovy váhy změřit inteligenční kvocient (IQ) prostřednictvím různých dovedností: verbální porozumění, percepční úvaha, pracovní paměť A rychlost zpracování. Tyto schopnosti dalece přesahují pouhé množství vyměněných slov.

Inteligence a ctnost naslouchání

Zpochybňování zásady, že inteligentní lidé méně mluví, vyžaduje jemnozrnnou psychologickou analýzu. Stejně jako klišé, která nesprávně spojují inteligenci s nepříjemnými povahovými rysy nebo psychickým utrpením, může být myšlenkou, že inteligence se projevuje přílišným mlčením, stejnou chybou v úsudku. Často se pozoruje, že jedinci nadaní s výjimečnou inteligenci upřednostňují aktivní naslouchání, dovednost, která jim umožňuje lépe vnímat a zpracovávat informace, než se vyjádří.

Upovídanost neměří intelekt

Můžeme skutečně říci, že množství vyřčených slov prozrazuje úroveň inteligence? Nedávné studie naznačují, že ani jedno výřečnost ani verbální plynulost nejsou spolehlivými ukazateli inteligence. Naopak nespoutaná výřečnost může být někdy spojena s patologiemi jako např bipolaritatam schizofrenieKde narcistická porucha osobnosti. Stejně tak mohou doprovázet potíže s řečíúzkostTHE ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) popř poruchy autistického spektraaniž by zjišťoval inteligenci člověka, který jí trpí.

Tento pohled uzavíráme připomenutím, jak je důležité nepodléhat ukvapeným zobecňováním. Složitost lidské inteligence a rozmanitost verbálního chování se vymykají přílišnému zjednodušení. Myslet si, že inteligence se měří počtem slov, je redukce, která zapomíná na nuance individuální psychologie. Aniž bychom popírali, že některé brilantní mozky se mohou rozhodnout mluvit méně, zůstává zásadní pohlížet na verbální chování jako na amalgám mnoha faktorů, kde inteligence je pouze jedním z mnoha vláken bohaté lidské komunikace.

Vous êtes ici : Domovská stránka » Psychologie » Lidé, kteří mluví nejméně, jsou nejinteligentnější, zjistila studie