Celulitida: 5 opravdu účinných babských rad, jak ji přirozeně odstranit

Úvod

Ach, celulitida, ta nevzhledná pomerančová kůže, která si pohrává s našimi nervy a naším sebevědomím. Ale nebojte se, už naše babičky měly vše naplánované, aby se jich moudře a přirozeně zbavily. V tomto článku je znovu objevte 5 tipů předků vždy tak důležité, abyste se rozloučili s celulitidou a našli hladkou a tónovanou pokožku, aniž byste se uchýlili k moderním a drahým řešením. Vydejme se společně na tuto cestu časem do přirozeně odstranit tohoto nechtěného kožního společníka.

Pochopení celulitidy

Než vyhlásíte celulitidě válku, je zásadní vědět, s kým máte co do činění. Tato masa tukových buněk usazená pod kůží vytváří obávaný dolíčkový efekt. Často se nachází na stehnech, hýždích nebo břiše, nešetří muže, postihuje především ženy kvůli hormonálním a strukturálním rozdílům v jejich pojivové tkáni. Faktory, jako je hormonální nerovnováha, sedavý způsob života a některé stravovací návyky, mohou zhoršit její vzhled. Rozluštění příčin značně pomůže při výběru nejvhodnějších prostředků k boji proti ní.

Síla rostlin proti pomerančové kůře

Byliny a léčivé rostliny byly lékárnou starověku. V boji s celulitidou se spoléhali na rostliny diuretika jako pampeliška, přeslička nebo zelený čaj. Tyto rostliny podporují eliminaci toxinů a přebytečných tekutin v tkáních. Pravidelně konzumovaný bylinkový čaj z těchto bylin může díky lepšímu ledvinovému vylučování a usnadnění lymfatické drenáže působit k viditelné redukci celulitidy. Další babský tip: obklady ze zeleného jílu aplikované na postižená místa pro detoxikaci a tonizaci pokožky.

Masáže a exfoliace: znovu prozkoumány techniky předků

Babička byla zarytou fanynkou válečku z více než jednoho důvodu. Kromě pekárny se stal masážním nástrojem pro porazit celulitidu. Pevnými a pravidelnými pohyby stimulujeme krevní oběh a podporujeme rozptyl tukových usazenin. Exfoliace přírodními produkty, jako je mletá káva a olivový olej, by pomohla obnovit kožní buňky a zlepšit její texturu. Cvičit jednou nebo dvakrát týdně pro optimální výsledky.

Anticelulitidní dieta: rady z minulosti

Populární moudrost ví, že „jsme to, co jíme“, a to platí i pro boj s celulitidou. Naši předkové preferovali jídlo bohaté na vlákninuobsahuje antioxidanty, jako je červené ovoce, a nízký obsah nasycených tuků. Doporučili také snížit spotřebu soli, nepřítele dobré lymfatické drenáže, a zvýšit příjem draslíku s banány nebo avokádem, aby se zabránilo zadržování vody. Vyvážená a přirozená strava zůstává jednou z nejlepší obrany proti celulitidě.

Hydratace, nezbytný krok

Jestli existoval nějaký lék univerzálně doporučovaný našimi babičkami, byla to voda. Základem je vydatná hydratace zdravou a elastickou pokožku. Pití alespoň 1,5 litru vody denně pomáhá udržovat hydrataci, zajišťuje správné fungování vylučovacích systémů a tím omezuje efekt pomerančové kůže. Zvenčí těžily z výhod přírodních olejů, jako je kokosový nebo sladký mandlový, aby hloubkově hydratovaly a vyživovaly pokožku, a tím posilovaly kožní bariéru proti celulitidě.

Pohybová aktivita: cvičení našich předků

Pokud jde o pohybovou aktivitu, babičky doporučovaly jednoduchost a pravidelnost. Každodenní chůze, lezení po schodech nebo jízda na kole jsou toho příklademkardio cvičení které zlepšují krevní oběh a spalují tuky. Dřepy a výpady již byly v jejich repertoáru pro tonizaci svalů a kůže. Pro znovuzískání pevnější pokožky a rozloučení s celulitidou je nezbytné každodenní cvičení.

Integrací těchto babiččiny rady ke své každodenní rutině si osvojíte přirozený a progresivní přístup k účinnému boji proti celulitidě. Tyto malé akce, kombinované den za dnem, mohou pro vaši pokožku znamenat velký rozdíl. Proč tedy znovu neobjevit starou moudrost a neproměnit tyto tipy v nadčasový rituál krásy?

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » Celulitida: 5 opravdu účinných babských rad, jak ji přirozeně odstranit